Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017

ΝΙΚΗ Ο ΚΑΟΔ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ Α.Ο.Σ. - ΚΑΟΔ: 49-69

Στα πρώτα λεπτά οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ (9-7 στο 5'). και (15-16)στο πρωτο δεκαλεπτο.Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Δραμινοί «πυροβολώντας» από τη περιφέρεια βρέθηκαν στο +13 (17-30, 7:08).Ο Α.Ο.Σ.ομως απαντησε με 16-1 σερί (33-31) και το ματς έγινε ξανά ντέρμπι. Η περίοδος έληξε.... 33-33.Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΚΑΟΔ «πλήγωσε» τους Σερραίους μέσα στο «ζωγραφιστό» έχοντας ως αιχμή του δόρατος τον Ταχυρίδη (35-42, στο 24'). Μετά τον Ταχυρίδη ανέλαβε δράση για τους Δραμινούς ο αειθαλής Νίκος Αμπελακιώτης και η διαφορά ανέβηκε σε υψηλά επίπεδα (38-52, 2:10). Η περίοδος έκλεισε με 43-54.Στο τέταρτο δεκάλεπτο  Ο ΚΑΟΔ κυριάρχησε ολοκληρωτικά στο γήπεδο, με τον Μποβασιανό να σκοράρει διαρκώς με διεισδύσεις εξασφαλίζοντας εύκολα και δίκαια τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 15-16, 33-33 (ημ.), 43-54, 49-69

Α.Ο.Σ. (Μπουτάκογλου): Σταμπουλής 2, Γιαννούλης 5, Τερζής 1, Τζουμαϊλής 2, Ασημάκης 15 (2), Καρακώστας 8, Γιαβρόπουλος 12 (2), Χορτομάρης 4, Λαδιάς, Μποζουτσίδης, Παπαδόπουλος.

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Τούπας 2, Μανιώτης 10 (3), Γιάγκου 9 (1), Αμπελακιώτης 18 (2), Τοσουνίδης 3, Μποβασιανός 18 (1), Ταχυρίδης 9, Καριοφύλλης, Εξουζίδης, Καμμάς.